いらっしゃいませ!Look, how many amazing Japanese things we have here! =(^_^)=

August 31, 2011

Winogronowe gumy Marukawa


マルカワ グレープ マーブルフーセンガム napisane na opakowaniu czyta się: Marukawa gureepu maaburifuusengamu. Marukawa (マルカワ) to nazwa japońskiej firmy produkującej słodyczne, gureepu (グレープ) to nic innego jak zjapońszczone angielskie "grape" czyli winogrono, a   maaburifuusengamu? No właśnie, tu zaczął się mój problem z rozszyfrowywaniem opakowania. Po kilku minutach poszukiwania w sieci doszukałam się, że maaburi (マーブル) to marmur, a fuusen gamu (フーセンガム)  to po prostu guma balonowa.


Po otwarciu opakowania zaskakuje mnie miły zapach... winogron! I to nie tych sklepowych, nie soku winogronowego, ale prawdziwych winogron jak z domowej uprawy, takich jak w tle powyższych zdjęć. U nas nigdzie nie mogłam kupić TAKICH winogron, a co dopiero rzeczy o takim smaku... 


Kuleczki są twarde z wierzchu, miękkie w środku i bardzo smaczne. Naprawdę smakują jak te winogrona! Wystarczy jednak ugryźć kilka razy, by smak w cudowny sposób zniknął, a i balonów się z tej gumy zrobić mi nie udało mimo że to przecież guma "balonowa".

6 comments:

 1. :3 winogronka, achy i ochy.
  Szkoda, że to guma balonowa bez balonów, no ale jeśli mają taki pyszny smak ..
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 2. az mi slinka pociekla, bardzo smakowite :)

  ReplyDelete
 3. daj jedną! :D ja niedługo będę zamawiać te słodycze;)

  ReplyDelete
 4. Mm, mnie ochota wzięła na winogrona ! ;p

  ReplyDelete
 5. muszą być pyszne! :D

  czysiek.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Co prawda rzucam mój nałóg żucia gum, ale na winogronowe bym się skusiła :D

  ReplyDelete