いらっしゃいませ!Look, how many amazing Japanese things we have here! =(^_^)=

September 13, 2011

Kasugai piichi gumi, czyli brzoskwiniowe żelki

Niedługo po Sutoroberi~ gumi (truskawkowych żelkach) nadszedł czas na Piichi gumi, czyli żelki tej samej firmy o smaku brzoskwiniowym. ピーチ (piichi) to po prostu zjapońszczone angielskie "peach". グミ (gumi) = żelki. Kolejne prześliczne opakowanie, które mogłoby wyglądać świetnie na sklepowej półce. Krótka notka o tym, że brzoskwinia jest owocem o najdłuższej historii w Oriencie oraz prośba o rozkoszowanie się smakiem, dodaje japońskiemu produktowi - podobnie jak w wypadku truskawkowych żelek - miłego akcentu.


To, co zastałam w środku, nie było już dla mnie zaskoczeniem. Spora porcja osobno pakowanych żelek i przyjemny zapach unoszący się w powietrzu... Zdecydowanie trafiłam do żelkowego raju. ^^


Żelki na początku są przepyszne, jednak nie można zjeść ich tak dużo, jak truskawkowych - są mniej owocowe, a bardziej po prostu słodkie (dla mnie aż trochę za bardzo). Skład (jak i ogólnie sposób żywienia i produkcja żywności w Japonii) jak zwykle na plus, jednak smak względem truskawki mnie rozczarował - zwłaszcza, że uwielbiam brzoskwinie.

Ocena: 6/10 

3 comments:

  1. Mniiam ! .
    Wogule świetny bloog .
    Dodajemy ? .

    http://diary-official.blogspot.com/

    ReplyDelete